Jak přidat více Google fontů v OptimizePressu?

Datum

V současné době není žádný způsob, jak přidat více Google fontů (písem) do OptimizePressu bez úpravy zdrojových PHP souborů. Tyto změny bych ale nedoporučoval, protože je budete muset provádět po každé aktualizaci OptimizePressu.

OptimizePress poskytuje širokou škálu fontů uvnitř OptimizePressu (dále jen platformy), ale i přesto může nastat situace, kdy budete chtít použít font, který není součástí OptimizePressu. Navíc ne všechny fonty umí dobře česky. I ty fonty, které jsou součástí platformy ne všechny umí správně zobrazovat české znaky.

Alternativní cesta, jak přidal další fonty do OptimizePress je přes Google fonts.

Na této stránce : https://www.google.com/fonts si najdete font, které chcete v OptimizePressu použít. Když máte vybráno, kliknete na tlačítko Add to Collection.

google-fonts-add-to-collection-1024x477

Dole se zobrazí lišta, kde kliknete na Use.

google-fonts-use-1024x79

Na další stránce lze v prvním kroku naklikat různé styly písma. Takže si vyberte ty, které budete chtít na webu použít. V druhém kroku bude zaškrtnuto Latin (latin). Nezapomeňte zaškrtnout Latin Extended (latin-ext).

google-fonts-latin-ext-1024x172

V třetím kroku (Add this code to your website) zkopírujete celý text (kód), který je v rámečku.

google-fonts-add-to-web-1024x203

Následně už na vašem webu v administraci WordPressu půjdete do OptimizePress -> Dashboard -> Analytics and Tracking a dále kliknete na Analytics and Tracking. Zobrazí se vám několik polí. Hned první je Header Tracking & Analytics Codes. To tohoto pole vložíte zkopírovaný kód ze stránek Google fonts.

Poté půjdete opět v administraci WordPressu do OptimizePress -> Dashboard -> Global Settings a najdete tam Custom CSS (sitewide). Zde to tohoto pole vložíte následující kousek kódu.

body, p, h1, h2, h3, h4, h5, h6, li, ul {font-family: Open-sans, sans-serif;}

Tímto zápisem řeknete OptimizePressu, aby použit font Open Sans pro tělo webu, texty, nadpisy a odrážky.

V případě, že byste chtěli použít různé fonty pro různé nadpisy např. font Lato pro nadpis h1 a Open Sans pro napdis h2 postup bude následující.

 V Google fonts si vygenerujete Lato font a stejně jako ve třetím kroku vložíte další kód do tohoto umístění:

OptimizePress -> Dashboard -> Analytics and Tracking a dále kliknete na Analytics and Tracking -> Header Tracking & Analytics Codes

rel=’stylesheet‘ type=’text/css‘>

A následně řeknete OptimizePressu, který font má použít pro nadpis h1 a který pro h2.

V administraci WordPressu – OptimizePress -> Dashboard -> Global Settings -> Custom CSS (sitewide).

h1 {font-family: Lato, sans-serif;} h2 {font-family: Open-sans, sans-serif;}

Nezapomeňte provedené změny Uložit zeleným tlačítkem Save Settings.

Další
články