Jak přidat YouTube analytics do WordPressu

Datum

YouTube poskytuje podrobné statistiky měření výkonu vyšeho YouTube kanálu. Nebylo by hezké, kdybyste mohli sledovat statistiky vašeho kanálu přímo z prostředí WordPressu. V tomto článku vám ukáži jak přidat YouTube analytics do WordPressu.

youtube-analytics-dashboard

První věc, kterou musíte udělat je nainstalovat a aktivovat plugin YouTube Analytics Dashboard. Po aktivování pluginu přejděte na WordPress Dashboard (nástěnku) a dolu uvidíte nové okno YouTube Analytics Dashboard.

youtube-authorize

Budete muset udělit pluginu oprávnění k vašemu YouTube kanálu. Klikněte na odkaz Get Access Code, kde se vám zobrazí obrazovka kde potvrdíte přístup.

youtube-access-code

Po kliknutí na tlačítko Přijmou se zobrazí okno se samotným autorizačním kódem.

youtube-access-code1

Kód zkopírujte a vložte do rámečku v YouTube Analytics Dashboard a klikněte na tlačítko Save Access Code. Za nedlouho se vám načtou do okna první YouTube statistiky.

youtube-widget-stats

Pro další nastavení YouTube Analytics Dashboard se dostanete v menu Nastavení > Youtube Analytics.

youtube-nastaveni

První možnost v nastavení je použití vlastních přihlašovacích údajů k API. Pod ním jsou dvě tlačítka, kterými zrušíte autorizační kód a vymažete Cache (paměť).

Clear Authorization odebere YouTube přístupové údaje, které jste dříve přidali. Clear Cache promaže data uložená do paměti.

Další možností je zvolit uživatelské oprávnění k nahlížení do statistik YouTube. Jako výchozí oprávnění je nastaveno Administrátorské. Můžete ho změnit v případě, že potřebujete sdílet statistiky s ostatními uživateli vašeho webu.

Pro podrobnější statistiky je třeba zaškrtnout políčko – show additional stats like engagement and annotations performance.

Následující nastavení vám dává možnost vybrat si ze dvou vzhledů statistik. Plugin umožňuje vybrat si vzhled v červené nebo modré barvě.

Poslední možnost nastavení je délka uchovávání dat v Cache (paměti) prohlížeče.

Nakonec nezapomeňte kliknout na tlačítko Save Changes pro uložení vašeho nového nastavení.

To je z mé strany zatím vše. Doufám že se vám podařilo přidat YouTube statistiky do vašeho WordPressu. Budu rád za vaše dotazy a komentáře.

 

Další
články