Jak zabezpečit Contact form 7

Datum

Používáte na svých stránkách kontaktní formulář Contact form 7? Pokud ano, máte formulář zabezpečení? V dnešní době, kdy jsou čím dál častěji naše webové stránky napadány různými hackery a roboty pro rozesílání SPAMu, je hodně důležité mít web zabezpečený. Jedním z bezpečnostních prvků je reCAPTCHA od Googlu. V tomto článku vám ukáži jak zabezpečit Contact form 7 formulář pomocí nového pluginu Google No CAPTCHA reCAPTCHA.

Četli jste článek o tom, Jak stylovat Contact form 7 formuláře ve WordPressu? Oba tyto články spolu tak trochu souvisí.

Budu předpokládat, že plugin Google No CAPTCHA reCAPTCHA máte již nainstalovaný a aktivovaný. Přejdeme tedy do nastavení WordPressu, kde přibyla novou položku Google No CAPTCHA reCAPTCHA.

google-no-captcha-recaptcha

Na stránce vidíme Site Key, Secert Key, Language a Custom Error Messages. My budeme pracovat s prvními třemi nastaveními. Nejprve musíme získat Site Key a Secret Key. Tyto dva klíče získáme po kliknutí na odkaz pod polem Secret Key – registering your site for reCaptcha services. Po kliknutí na tento odkaz se dostanete na stránku, za předpokladu že jste přihlášeni ke svému Google účtu, kde vidíte formulář pro registraci nového webu.

google-no-captcha-registr

Vyplňte Label (název), Domains na kterých chceme Google reCAPTCHA používat a Owners (vlastníky) – emailové adresy které mají mít přístup k nastavení Google reCAPTCHA a stiskněte tlačítko Register. Po registraci se vám zobrazí stránka, kde již uvidíte nově vygenerované klíče, které je třeba vložit do nastavení pluginu na webu.

google-no-captcha-keys1

Zkopírujte a vložte oba klíče do patřičných políček v nastavení pluginu ve WordPressu. Následně změňte jazyk, ve kterém se má zobrazovat hláška, v samotném zabezpečení kontaktního formuláře a klikněte na tlačítko Uložit změny.

Zabezpečení kontaktního formuláře se po uložení ihned promítne, takže výsledek by potom mohl vypadat např. takto:

google-no-captcha-form

Tak a to je vše. Tímto jste zabezpečili váš kontaktní formulář Contact form 7 proti SPAM robotům. Už máte zabezpečený váš kontaktní formulář? Budu rád, když se se mnou podělíte o vaše zkušenosti.

Další
články