OptimizePress 2.5.8 – Nové LiveEditor funkce

Datum

Máme tu další update OptimizePressu a to ve verzi 2.5.8, který přináší další nové funkce a rozšiřuje tak flexibilitu a možnosti LiveEditoru. Všechny změny se týkají nastavení řádků. Zde je výčet novinek, které v LiveEditoru přibyly:

Obrázek na pozadí s barevným filtrem a průhledností

Background image overlay color neboli Překrytí obrázku na pozadí barvou je způsob, jak nastavit obrázku barevný filtr. Můžete tak z barevného obrázku jednoduše udělat barevně úplně jiný obrázek. A to bez nutnosti úpravy obrázku v grafickém editoru. Jednoduše vyberete barvu, kterou chcete obrázek překrýt a nastavit průhlednost (Overlay color opacity). prekryti-obrazku-barvou-a-prechodem-r Po uložení stránky se můžete podívat na výsledek. Může vypadat např. takto:

Obrázek na pozadí s parallax efektem

Paralax background image efekt neboli obrázek na pozadí s parallax efektem je skvělý způsob, jak přidat vrstvený efekt na vaší stránku, který může pomoci při zapojení návštěvníka vašich stránek. Nastavení se provádí v LiveEditoru, kliknutím na ikonu tužky u daného řádku, kde chcete tento efekt nastavit. Scrolováním dolů narazíte na Background image a tam uvidíte zaškrtávátko (checkbox) Enable Paralax background image efect (Zapnout Parallax obrázkový efekt na pozadí). parallax Zaškrtněte políčko a dejte uložit změny. Když si následně stránku zobrazíte, uvidíte paralax pozadí naživo a své stránce.

Zafixování řádku k hornímu nebo spodnímu okraji obrazovky

Fixed row position when scrolling neboli zafixování řádku při scrollování, dává možnost zafixovat řádek k hornímu nebo spodnímu okraji stránky, když návštěvník scrolluje. Je to skvělý způsob, pro zvýraznění určité části stránky, aby ji návštěvník nepřehlédl. Například Optin Box (formulář pro sběr kontaktů), nebo speciální nabídka. Pro aktivování této funkce je třeba být v LiveEditoru. Kliknete na ikonu tužky u řádku, který chcete takto nastavit a hned nahoře, v levé části uvidíte Fixed row position when scrolling? (Pevná pozice řádku při scrolování?). Stačí v roletovém menu vybrat kam chcete řádek zafixovat. Jestli k hornímu nebo spodnímu okraji. fixed-row   DOPORUČENÍ: Doporučuje se, aby výška řádku byla co nejmenší. Při zafixování řádku o větší výšce může mít negativní vliv na návštěvníka. Volte proto takovou výšku, aby to návštěvníky neodrazovalo a neobtěžovalo při prohlížení vašich stránek.

Oddělovač sekcí

Section Separator neboli Oddělovač sekcí je skvělý způsob, jak provázet návštěvníka vašich stránek a ukazovat mu cestu směrem dolů. Aby i nadále zůstával na vašich stránkách a četl další obsah, který je níže na stránce. POZNÁMKA: Oddělovač sekcí funguje pouze při nastavení barvy pozadí. NEFUNGUJE při nastavení pozadí obrázku. Pokud se rozhodnete použít tuto funkci, používejte barvu na pozadí, NIKOLI obrázek. Nastavení oddělovače sekcí najdete v LiveEditoru a u daného řádku, kde chcete oddělovač nastavit a kliknete na ikonu tužky. Scrolováním dolů najdete Section Separator (Oddělovač sekcí) a nastavíte barvu a tvar oddělovače. Na výběr máte z širokého a úzkého trojúhelníku. oddelovac-sekce

Zobrazení řádku se zpožděním

Delayed Rows neboli zobrazení řádku se zpožděním přidává možnost nastavení animace řádku a jeho zpožděné zobrazení od načtení stránky. Pro nastavení této nové funkce je třeba jít do LiveEditoru, kliknout na ikonu tužky a scrollovat dolů až uvidíte Delay Row. delay-row Uvidíte tam rozbalovací seznam – Row Appear Animation Effect, kde si můžete vybrat ze všech různých animací a pole pro nastavení časovače v sekundách – Row Delay Timer. delay-row-effects To je pro tuto chvíli vše. Těžte se na další novinky, které OptimizePress chystá. A že jich nebude málo 🙂  

Další
články