Seznam pluginů které nejčastěji používám při tvorbě webu ve WordPressu

Seznam pluginů

Tento článek jsem sepsal proto, protože dostávám čím dál více dotazů na to, jaký plugin je dobrý k tomuhle a jaký zase na tamto. Sepsal jsem seznam pluginů pro WordPress, které nejvíce používám a o kterých si myslím, že byste měli vědět. Na začátek jsem dal ty, které byste opravdu neměli přehlédnout a na svém webu s WordPressem rozhodně mít a používat.

Pluginy ZDARMA

Akismet

akismet630

>> Program ke stažení ZDE <<

Tento plugin jsem nenáhodou dal na první místo mého seznamu. Je to program, který je součástí WordPressu a jeho úkolem je filtrovat SPAM. Akismet za pomocí algoritmu posuzuje nové komentáře a pingbacky na vašem webu a buď je pustí nebo označí jako SPAM. Na webu, kde používáte wordpressové komentáře by tento plugin neměl chybět. Tedy on tam je, ale měl by být aktivovaný a zalicencovaný.

BackWPup

backwpup630

>> Program ke stažení ZDE <<

BackWPup je program pro kompletní zálohování WordPressu. Zálohování je jedna z nejdůležitějších činností, které byste neměli opomenout. Když zálohujete, můžete být v klidu. Pakliže vám někdo napadne web nebo se stane něco nenadálého a web přestane fungovat, máte jistotu, že můžete web bez větších obtíží jednoduše obnovit ze zálohy. Na základní nastavení BackWPup jsem natočil krátké video, které naleznete pod tímto odkazem ZDE…

WordPerss SEO by Yoast

wordpress-seo-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Jeden z nejlepších pluginů pro SEO (Search Engine Optimization) pro WordPress.  Plugin má například tyto funkce: generování XML sitemap, automatické odesílání XML Sitemapy Googlu a dalším vyhledávačům, vytváření vlastních nadpisů a meta popisků, kontrola klíčových slov, snadné přesměrování stránek, přidání drobečkové navigace, skrytí příspěvků a stránek před vyhledávači.

Google XML Sitemaps

google-xml-sitemaps-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Mapa webu, neboli sitemap, je seznam stránek vašeho webu. XML sitemap je pro vás, jako majitele webových stránek způsob,  jak říci vyhledávacím robotům, že všechny tyto stránky jsou na webu. XML sitemapa umí mimo jiné předat informaci o tom, které stránky jsou více důležité než ostatní a jak často aktualizujete svou stránku. Z pohledu SEO (optimalizace pro vyhledávače) je mapa webu hodně důležitá. Mapa webu vám nepomůže získat lepší pozice ve výsledcích vyhledávání, ale budete mít jistotu, že vyhledávač zaindexoval celý váš web.

Contact form 7

contact-form-7-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Tento plugin by neměl chybět na žádném webu. Každý web by měl mít kontaktní formulář pro případ, že vám bude chtít někdo napsat zprávu, požádat o pomoc atd. A přesně k tomu slouží plugin Contact Form 7.

Comming Soon Page

coming-soon-page-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Coming Soon Page plugin vám přepne web do „režimu údržby“ a vy si můžete nastavit zprávu, která se návštěvníkům zobrazí při návštěvě vašeho webu. Umožňuje přidat i kontaktní formulář, takže vás může návštěvník kontaktovat.

Allow PHP in Posts and Pages

allow-php-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Allow PHP in posts and pages umožňuje přidávat php funkce do WordPressových stránek a příspěvků pomocí shortkódů. WordPress standardně neumožňuje vkládat php do stránek a příspěvků, ale pomocí tohoto pluginu to lze.

HTML Javascript Adder

html-javascript-adder-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Tento plugin rozšiřuje možnosti vkládání HTML, JavaScriptů a shortkódů v postranním panelu s možností umístění na všechny stránky nebo jen na konkrétních stránkách.

The WP Remote WordPress Plugin

wep-remote-630

>> Program ke stažení ZDE <<

WP Remote je bezplatná webová aplikace, která umožňuje snadno spravovat všechny vaše WordPressové weby z jednoho místa.

404 to Start

404-to-start

>> Program ke stažení ZDE <<

Chyba 404 se na webu zobrazuje v případě, že se návštěvník snaží dostat na neexistující stránku na vašem webu. Pomocí tohoto pluginu můžete  danou chybovou hlášku upravit podle svých představ. Případně můžete návštěvníka rovnou přesměrovat na jinou, existující stránku.

Page Links To

page-links-to-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Tento plugin umožňuje přesměrovat stránku nebo příspěvek na jinou URL adresu. Hodí se to v případě, kdy jste např. vytvořili novou stránku nebo příspěvek a rádi byste jím nahradili nějaký stávající. Víte ale, že na původní článek existují odkazy z jiných webů a vy potřebujete dostat lidi na nový článek. Tak je jednoduše přesměrujete.

WP User Avatar

wp-user-avatar-630

>> Program ke stažení ZDE <<

WordPress aktuálně umožňuje používat vlastní avatary, které jsou nahrané přes Gravatar. Tento plugin umožňuje použít jakoukoli fotografii a použít ji jako avatar.

Disqus

disqus-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Disqus je plugin, díky kterému nahradíte WordPressové komentáře za mnohem propracovanější systém. Umožňuje velké množství nastavení a hlavně propojení se sociálními sítěmi. Ostatně se můžete podívat pod článek, já Disqus na tomto webu používám.

Font Awesome

awesome-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Font Awesome umožňuje přidat ikony do WordPressového menu nebo kamkoli na web, kde vás napadne bez nutnosti programování nebo speciálních znalostí. Ikony, které vidíte v menu a nadpisech na tomto webu jsou použity právě díky pluginu Font Awesome.

FooTable

footable-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Díky tomuto pluginu budou vaše tabulky vypadat dobře i na mobilních zařízeních a tabletech. FooTable dává vaším tabulkám responsibilitu. Při vytváření tabulek je nutná znalost HTML.

Uji Countdown

uji-countdown-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Uji Countdown je odpočet. Umožňuje zobrazit na dané stránce nebo příspěvku odpočítávání času. Pluginů tohoto typu existuje spousta a určitě najdete i lepší.

Social Sharing Toolkit

social-sharing-toolkit

>> Program ke stažení ZDE <<

Easy sharing je plugin pro sdílení na sociálních sítích. Umožňuje zobrazení na jednotlivých stránkách, widgetech nebo pomocí shortkódů. Také umožňuje Twitter jména a hastagy.

Jquery Smootht Scroll

jquery-smooth-scroll-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Tento plugin umožňuje „skok na začátek stránky“. Přidá vám na stránku nebo do příspěvku ikonku nebo text, podle toho jak si ho nastavíte a umožní návštěvníkovi skok na začátek stránky. Když se v tomto příspěvku podíváte doleva dolů, tak tam uvidíte rámeček se šipkou. A po kliknutí se vrátíte zpět na začátek příspěvku. Tak přesně tohle daný plugin dělá.

Limit Attempts

limit-attempts-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Limit Attempts umožňuje omezit pokusy o přihlášení na vaše stránky. Není nic neobvyklého, že na vaše stránky útočí roboty a snaží se přihlásit do administrace váše webu. Pomocí tohoto pluginu tyto pokusy omezíte. Můžete vytvářet černé a bílé listiny (blacklist, whitelist) a zajistit tak větší bezpečnost vašeho webu.

WP Super Cache

wp-super-cache-630

>> Program ke stažení ZDE <<

WP Super Cache je kešovací plugin. Při správném nastavení vám dokáže zrychlit nečítání vašich stránek. Má široké možnosti nastavení.

W3 Total Cache

w3-total-chache-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Toto je též kešovací plugin podobný WP Super Chache akorát od jiného výrobce. Má trochu jiné možnosti nastavení oproti Super Cache. Vyzkoušetje, který z nich vám bude vyhovovat více a napište to dole do komentářů.

Sticky Notification Bar

stiscky-notification-bar-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Sticky Notification Bar umožňuje zobrazit pruh s určitou hláškou nebo menu, které bude na stránce při scrolování pořád vidět. Podobný plugin je použit i na tomto webu. Je to ten modrý pruh nahoře, který při posunu obrazovky dolů neustále vidíte.

Pluginy PLACENÉ

U většiny placených pluginů mám provizní odkazy. Všechno to jsou pluginy, které aktivně využívám a jsem s nimi moc spokojený. Tak Vám to snad nebude vadit…

Special Recent Posts

special-recent-posts-630

>> Program ke stažení ZDE <<

Tento plugin umožňuje zobrazit vaše WordPressové příspěvky s miniaturami.  To samo o sobě není nic neobvyklého, ale plugin umožňuje široké možnosti nastavení. Jde vkládat do postranních panelů (widgetů), ale také vytváří shortkódy, takže je možné vložit příspěvky i na konkrétní stránky. Já jsem tento plugin použil na děkovací stránce za email. Můžete se kouknout. Stačí vložit email do registračního formuláře vpravo nahoře J

Easy Social Share Buttons

easy-social-share-buttons-401

>> Program ke stažení ZDE <<

Easy Social Share Buttons je all-in-one řešení pro sociální sdílení ve WordPressu. Umožnuje sdílet, sledovat a zvýšit sociální popularitu vašich stránek a článků. Umožňuje i shortkódy. Tento plugin jsem též použit na tomto webu. Všechny sociální tlačítka, které zde najdete, jsou právě díky tomuto pluginu. Schválně, kolik různých variant zde najdete?

Essential Grid WordPress

essential-grid-401

>> Program ke stažení ZDE <<

Essential Grid je prémiový plugin pro WordPress, který umožňuje zobrazení různých formátů obsahu ve vysoce přizpůsobitelné mřížce. Je responsivní. Je možné ho použít např. v portfoliu, na blogu, v galerii, atd. Tento plugin jsem použil na hlavní stránce a v portfoliu. Co na něj říkáte?

Foobar – WordPress Notification Bars

foobar-401

>> Program ke stažení ZDE <<

Foobar – WordPress Notification Bars ja plugin obdobný pluginu Sticky Notification Bar, který jsem popisoval výše. Má ale o mnoho více nastavení. Pomocí tohoto pluginu je vytvořen právě ten modrý pruh nahoře, který je vám pořád na očích a snaží se vás dostat na stránku mého eBooku nebo online kurzu s OptimizePressem.

FooBox

foobox-630

>> Program ke stažení ZDE <<

FooBox je plně responzivní plugin pro WordPress, který má za úkol zobrazovat vaše obrázky, videa, HTML obsah atd. správně a hezky na všech zařízeních. Navíc ke každému obrázku přidává možnost sdílení na sociálních sítí. Tento plugin jsem zkombinoval s Essential Gridem, který jsem popisoval o kousek výše. Líbí?

Ninja Popups

ninja-popup-401

>> Program ke stažení ZDE <<

Ninja Popups je plugin, který umožňuje vytvářet vyskakovací okna na vašem webu. Na stránkách, příspěvcích atd. Má řadu nastavení a několik přednastavených šablon. Umožňuje vkládat Optin formuláře (pro sběr kontaktů), sdílecí tlačítka atd.

Social Locker

social-locker-401

>> Program ke stažení ZDE <<

Pomocí tohoto pluginu dokážete zvýšit procento sdílení vašeho obsahu na webu. Nabídněte návštěvníků nějaký obsah výměnou za sdílení. Tento plugin se často používá při kampaních, kdy je nabídnut např. ebook ke stažení, ale až poté, co návštěvník klikne na tlačítko sdílet. Dříve se ke skrytému obsahu nedostane.

RoyalSlider – Touch Content Slider

royal-slider-401

>> Program ke stažení ZDE <<

Royal Slider je responsivní slider, pomocí kterého dokážete vytřářet slideshow z obrázků, HTML i videí. Má široké možnosti nastavení.

Profile Builder

profile-builder-630

>> Program ke stažení ZDE <<

ProfileBuilder je plugin, pomocí kterého vytvoříte hezkou registrační stránku, editační stránku profilu pomocí shortkódů a hlavně dokážete vytvořit sekci pro uživatele bez přístupu do administrace WordPressu.

LeadPages

leadpages-630

>> Program ke stažení ZDE <<

LeadPages je program pro vytváření vysoce konverzních stránek. Používá se hlavně při kampaních.

OptimizePress Plugin

optimizepress

>> Program ke stažení ZDE <<

OptimizePress plugin, je plugin pomocí kterého dokážete vytvářet responzivní, vysoce konverzní stránky a nejen to. OptimizePress je Framework, ve kterém jsou vytvořeny tyto stránky a spousta dalších webů v mém portfoliu. Používá se hlavně pro kampaňové weby a prodejní weby. Plugin se používá právě tam, když používáte WordPressovou šablonu a potřebujete do ní dostat OptimizePressové funkce. Kterých není rozhodně málo.

Komentáře
 1. Michal napsal:

  Tomáši, díky za skvělý přehled pluginů 🙂

 2. Jiří Táborský napsal:

  Skvělé. Jen u Allow PHP jsme míval problémy u některých verzí WP.

 3. Jan Čejka napsal:

  Super Tomáši :-)Ještě doporučuju přidat můj plugin pro Fakturaci a platby:
  https://jancejka.cz/plugin-fakturace-pro-wordpress/

 4. Super Honzo, rád ho sem přidám. Hned jak ho otestuji 🙂

 5. davído napsal:

  Ahoj Tomáši.. Díky.. jen děkovací stránka za formulářem Ti nefunguje: chyba a nic.. tak na to jukni.. 🙂

 6. Andrea Ruzickova napsal:

  Tomáši, vypadá to super, je to něco jako FAPI?

 7. Jan Čejka napsal:

  Ano Andreo, něco jako FAPI. Konkrétně, když to umím, jsem si radši vytvořil tenhle plugin, než abych platil pravidelně za FAPI 🙂
  Je to zdarma a i když toho zatím neumí tolik, dá se v tom vystavit neomezený počet faktur za měsíc. A verze PREMIUM toho bude umět ještě víc. Odkaz je na stránce s pluginem.

 8. pavelfara napsal:

  Skvělá práce Tomáši!

 9. Peter napsal:

  načo je google xml sitemaps ked wordpress seo by yoast taktiež generuje sitemapy?

 10. Dušan Souček napsal:

  Skvělý článek Tome. A skvělý web. Dobrá práce, jako vždy… 😉

 11. Děkuji za dotaz. Je to proto, protože ne každý používá SEO plugin od Yoasta, který má sitemapu již v sobě. Já jsem xml sitemaps dříve používal a dal jsem ho jako možnost. Pochopitelně spolu s Yoastem je zbytečné tento plugin používat 🙂

 12. Děkuji, opraveno 🙂

 13. Michal Křenek napsal:

  Dobrý den Tomáši,já můžu jen potvrdit,skvělá práce a jasné informace i pro mne, co opravdu nerad tráví čas za PC ,ale radši tráví čas běháním po horách.Děkuji i za Vašiskvělou práci na mojem blogu nejen o zahraničí http://www.michalkrenek.cz S úctou Michal 🙂

 14. Admin_Jirka napsal:

  Ahoj Tomáši,Díky moc za super článek, hned jsem začal využívat několik pluginů, které jsi zde doporučil. Chci se zeptat jaký pop up plugin by jsi doporučil, když bych chtěl aby někdo kdo chce shlédnout nějaké video, či stáhnout nějaký ebook po kliknutí na video nebo na určitý buttom by vyskočilo okno pro zadání mailu a až poté by se mohli podívat na video. Nechci na stránkách používat klasický optin formulář.
  Děkuji za odpověď

 15. Antonín Deliš napsal:

  Díky, jsem moc rád za tento článek. Nemám moc dobré zkušenosti s hledáním plug-inů na vlastní pěst. Už se těším, až nějaký vyzkouším.

 16. Pavel napsal:

  Tomáš, tiež si ma potešil týmto príspevkom o plugich. Povrdzujem skvelá práca na webe, články sú výživné a teším sa na ďaľšie informácie.

 17. Tomáš Gřešek napsal:

  Dík za skvělý článek a přehled pluginů. Já bych ještě doporučil Jetpack.

 18. Díky Tome. Kdybych Jetpack používal, tak by v tomto článku rozhodně nechyběl 🙂 Nicméně ho nepoužívám, proto o něm nepíšu. Díky…

 19. Tomi, zase som našla niečo aj pre môj web. Skvelý výber pluginov. Určite ich ešte pár využijem a hlavne keď sú už tebou odskušané:-)…Dik

 20. vitmal napsal:

  Super stránka

 21. Viktor Holas napsal:

  OptimizePress skutečně doporučuji, jen je škoda jeho limitování na počet webu, na které lze využít. Navíc je licence docela drahá, ale je opravdu skvělý na tvorbu landing pages. Osobně vyzkoušeno. Trošku tápu, proč využívat SEO Yoast a Google XML sitemaps dohromady, když YOAST již automaticky sitempau generuje. Ale asi je to myšleno obecně 🙂 Já jsem sepsal taky pár pluginů, které hojně využívám + obsahuje i můj vlastní vytvořený. Příkládám link na článek 🙂 https://www.viktorholas.cz/10-wordpress-pluginu-ktere-vam-usnadni-zivot/

 22. Jiří Franěk napsal:

  Super článek, většinu z nich také používám. Co je ještě skvělým pomocníkem je smush, který dokáže zmenšit obrázky, které člověk zrovna dobře neoptimalizoval před nahrátím a také KK star rating, který článkům dodává hodnocení a ve výsledcích vyhledávání velmi zvyšuje míru prokliku a tím i návštěvnost stránek.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů